top of page

ALIST OSTMINE JA ABI

VASTUTUS

Toodete tellimine läbi kodulehe linkide

1. See lehekülg on mõeldud ennekõike inimeste aitamiseks. Ma kasutan koostööprogramme ja kõik lingid, mis lähevad aliexpress.com lehele on koostöö lingid. See aitab mul makse maksta ja teisi tooteid testida. Aitäh, et lugesid ja süvenesid. 

2. Minu veebileht on AINULT informeeriva eesmärgiga. Ma ei vastuta selle  eest, kui sa ei täida seadust, regulatsioone ja ohutusnorme.

3. Enne, kui alustad, tee omale põhiasjad selgeks. Elekter tapab ja palun ära puutu, kui ei ole endas kindel. Kindlasti ära mängi AC vooluga. DC ehk nõrkvool on üsna ohutu (kuni 50Vni), kuid oht kõrvetada oma seadmed läbi on suur.

4. Elekter on kainelt mõtlevale ja rahulikule inimesele. See leht ei anna mingeid lubadusi, mis on seotud ohutuse ja täpsusega, kuna need võivad pidevalt ajas muutuda. Lisaks õpin ka mina.

5. Ma rangelt soovitan võtta ühendust professionaaliga, kui teed midagi elektriga. 

6. Kuigi ma ise tellin ja testin  tooteid, ei tähenda, et ka sina saad sama kvaliteedi või kiirusega toote isegi läbi sama lingi, mis mina. Kuid ma aitan sul kindlasti saada tagasi kas oma raha, osa rahast või õige toode.

7. On suur võimalus, et sa saad oma kauba kiiresti, kuid kui mõnel müüjal Euroopa laos ei ole, siis tuleb ikkagi Hiinast. Tavaliselt ma märgin eraldi ära, kui on Euroopa ladu, kuid vahel võivad ka sealt tooted otsa saada.

8. Ma ei vastuta toote kvaliteedi, tarne ega garantii eest, kuid ma aitan sind, kui sul nendega on probleeme.

9. Ole kindel, et sa läbi linkide ostes valid õige toote. Ühe lingi all võib olla sama toode, kuid erinevate parameetritega. Ole tähelepanelik. 

10. Ma kasutan juhendite koostamisel ja soovituste andmisel kõikidest ohutusnormidest ja standarditest ning teadustöödest. 

11. Transport Eesti sees lepitakse kokku eraldi. 


Koostööprogrammi info

1. Sven Jablonski ja leht www.mobiilne-paikeseenergia.com  teeb koostööd ja osaleb Alibaba Group (Aliexpress.com) ning Amazon Associate Program (www.amazon.com)  koostöö programmides, mis on mõeldud selleks, et pakkuda kodulehele võimalust reklaami pealt teenida läbi selle, et reklaamitakse Aliexpressis ning Amazonis kauba müüjaid ja lingitakse nende toodetele.
2. Ma teenin väikest vahendustasu, kui sa ostad läbi nende linkide mingit toodet. Seda ei tule sinu taskust.

3. Kõik tooted on testitud enne lingina üles panemist. Kõigil toodetel on CE märgis.

4. Eesti õigusruumis olen ma fikseeritud kui "suunamudija" ehk mul on kohustus viidata vaid minu enda poolt testitud tooteid.

KKK

Kui usaldusväärne on Aliexpressist tellimine? Mu tuttavad on saanud petta.

Aliexpressis nagu kõikides sarnastes ettevõttelt-inimesele kauplemisplatvormides on pettureid üksjagu, kuid julgen väita, et vähem, kui nt FB turul. Aliexpressis on väga hea tagasiside andmise süsteem, mis kohe petturid tuvastab ning Ali need kasutaja kinni ka paneb, kuid alati saab teha uue kasutaja. Mis alati reedab petturid on madal rating number, väike müüdud toodete arv, tagasiside peitmine ning kasutaja üldine usalduse hinnang.

Kõik tooted siin lehel on tulnud kohale ja on testitud. Tooteid, mis pole testi läbinud või mis üldse ei vasta kirjeldusele te siit ei leia. Kõik tooted, mis tulevad Euroopa ladudest, neile kehtivad kõik ELi nõuded, sh garantii ja tagastus. Oleme need tooted eraldi märgistanud sildiga EL.

Kas saan olla kindel, et kaup tuleb kohale?

Kõik tooted siin lehel on tulnud kohale ja on testitud. Tooteid, mis pole kohale tulnud või transport on olnud kahtlane, nende toodete linke siit ei leia. On mõned tooted, mille transport ei ole läbinähtav, kuid mis on tingitud transpordikoridorist - nt akud, mis tulevad Hiinast. Need pannakse suurtele ookeani laevadele ja ookeanil ning merel olles ei ole kauba transiit jälgitav. Kuid need kõik saabuvad kohale.

Kui pikk on tarneaeg?

Tarneaeg sõltub kohast, kust kaup teele pannakse. Kõik tooted, mis tulevad Euroopa ladudest, need tulevad kohale 4-8 päevaga. Oleme need tooted eraldi märgistanud sildiga EL. Hiinast tulevad tavaliselt 1 kuu, suuremad kaubad. nt akud võivad tulla ka 2 kuud. Kui kusagil on olnud oluline tarnehäire, nt Suessi kanali läbimine, siis võib minna ka 3 kuud. Seega olge kannatlik, see tuleb kohale.

Kui turvaline on Hiina kaup?

Hiina kaup ei ole enam madala kvaliteedi sünonüüm. Hiina on maailma suurim elektroonikatoodete ja -elementide tootja. Sul pole kodus ühtegi seadet, kus poleks Hiinas toodetud toodet sees. Kõik tooted on testitud ja nt inverteritele teeme ka crash-teste - koormame oluliselt suurema koormusega lihtsalt selleks, et näha kaitsme läbipõlemist. Kõikidel lingitud toodetel on CE märgistus.

Kas kaubaga tuleb kaasa eestikeelne juhend?

Ei tule. Tuleb inglisekeelne, kuid üldjuhul on need piltidega ja üsna lihtsalt. Kui jääd jänni, helista kohe meile, me aitame.

Kas garantii kehtib?

Jah, kõikidel toodetel on garantii, kuid kui kaup tuleb Hiinast, siis tagasisaatmise protsessi pole rahaliselt mõtet ette võtte. Kui ELi laost, siis kindlasti. Kuna müüjad ei taha saada sinult halba hinnangut või tagasisidet, siis nad on valmis tegema kõik, et sa saaksid sind rahuldava lahenduse. Seega ära hoia tagasi, anna müüjale teada ja te leiate lahenduse. 

Kui ma jään jänni, kust ma abi saan?

Meie käest. Need tooted on meile tuttavad ja me aitame sind. 

Kas mul peab olema Ali konto?

Jah, sul peab olema Ali konto. Kui sa ei taha teha, siis me saame sinu eest tellida, vastu võtta, kontrollida ja edasi saata. Ettemaks on 100% ja meie tasu on 10% ostuhinnast, millele lisandub saatmiskulu. Selleks, et kaupa kontrollida, peame me pakendi avama. Palun arvesta sellega.

Kas Eestisse saabumisel lisandub lisamakse?

Kaubale, mis saabub väljaspoolt ELi võib lisanduda tollimaks, kuid ei pruugi. Kaubale, mis tuleb Euroopa laost lisamakse ei lisandu.

bottom of page